top of page
  • Фото автораSPACE

Здоров'я та медичні поради: як зберегти здоров'я пальців

Пересічний скелелаз задумується про здоров’я пальців дуже зрідка. Лише коли лунає щось схоже на “хрусь”, ми звертаємо на них увагу і в цей момент небо, здається, падає.


Однак, приділи своїм пальцям трохи уваги, і шанси отримати гостру або хронічну травму значно зменшаться. Ось кілька порад щодо цього.


1. Розтягуй та розминай пальці на початку тренування


Покрути кожну фалангу зі сторони в сторону, одночасно злегка згинаючи її в ту саму сторону. Тут не потрібні якісь особливі відчуття або навички, і якщо ти відчуваєш, що суглоб розтягується — він дійсно розтягується. Приділи 20-30 секунд кожній фаланзі, в холодну пору року грітися потрібно дещо більше.


2. Не розминайся на кишенях


Хоча наші пальці цілком спроможні працювати самостійно, вони не призначені для високих навантажень. Спочатку розігрійся, використовуючи хват всіма пальцями разом. Розігрів м’язів і сполучних тканин покращить еластичність та зменшить ймовірність травми, коли ти будеш хапати зачіпки чи кишені одним, двома чи трьома пальцями.


3. Оптимізовуй хват


Коли намагаєшся якомога сильніше триматися за кишені (особливо моно- та двопальцеві), існує тенденція згинати ненавантажені пальці в долоню. Подібне навантаження, особливо якщо ти до нього не звик або недостатньо розім’явся (див. п.1), збільшує ймовірність травмувати малі м’язи долоні, а саме поперековий та міжкістковий м’язи та/або призвести до розриву м’язово-сухожильного з’єднання в середній частині передпліччя. 


Ти можеш зробити дві речі, щоб зменшити ризик цієї травми. 


  1. Згинаючи сусідні з навантаженими пальці, не надто впирай їх в долоню. Залиш їх у більш розслабленому положенні. На початку це вимагатиме уваги, але згодом виробляється звичка.


  1. Добряче розтягни пальці на фінгерборді перед тим, як безпосередньо лазити. Навантажуй кожен палець окремо (ноги на землі), згинаючи інші пальці в долоню. Затримайся на 20 секунд і повтори кілька разів для кожного пальця або комбінації пальців, якими ти зазвичай користуєшся.


4. Тренування – засіб профілактики


Систематичні та дозовані тренування є найкращим способом запобігти будь-яким травмам пальців, включаючи розриви та стресові переломи. Тим не менш, будь готовим до них — іноді не все йде за планом. Те, як ти справляєшся з травмами, є ключем до одужання.


5. Дослухайся своїх відчуттів


Якщо тебе турбує щось більше, ніж приємна втома після тренування та крепатура назавтра, усвідомлення того, що ти щось травмував, має першочергове значення, якщо ти хочеш мати шанси на одужання та продовжити насолоджуватися скелелазінням якнайшвидше. Для цього не потрібна довга перерва. Кілька днів є розумним та достатнім рішенням, щоб відновитись та усунути більшість дискомфорту. Втім, якщо біль не проходить кілька днів, це може бути не просто нездужання, і в цьому випадку слід звернутися за допомогою до лікаря.


Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page