top of page
 • Фото автораSPACE

Догляд скелелаза за шкірою

На початку шляху у скелелазінні питання, які виникають у початківців, стосуються здебільшого положення тіла, роботи ніг, страховки, розвитку сили, витривалості, вибору спорядження тощо. Але дуже скоро початківці стикаються зі специфічно скелелазною проблемою – стертою шкірою.


Відновлення шкіри для скелелаза важливе у тій самій мірі, що й відновлення м’язів. Лазіння пов’язано з контактом з абразивною поверхнею скелі або зачіпок. Зачіпки, особливо коли вони нові, дуже шорсткі, а скелі – гострі. До того ж використання магнезії, яка поглинає вологу з рук, також сприяє стиранню шкіри. А тому краще, що можна зробити для наступного тренування - це подбати про шкіру.


 1. Якщо шкірний покрив стерто, але не пошкоджено, він самостійно відновлюється протягом приблизно 2-3 днів. Щоб поліпшити ефект, можна користуватися звичайним кремом для рук.

 2. Коли є рана, навіть невелика, слід користуватися загоювальними засобами, які є у будь-якій аптеці, наприклад "Пантенол", "Рятівник" або "Солкосерил".

 3. Якщо ти хотів би пришвидшити цей процес, користуйся спеціалізованими засобами для скелелазів – СlimbOn, Rhino Repair, Neosporin тощо.


Відновлення шкіри на початку триває інколи навіть довше, ніж відновлення м’язів після тренування. З часом у “прокачаних” скелелазів шкіри стає навіть забагато і вони її сточують абразивними матеріалами самостійно. Але початківцю до того ще далеко, тому треба навчитися відновлювати шкіру.


При регулярних тренуваннях рекомендують наносити на руки йодну сітку, йод огрублює шкіру. Але якщо ти маєш кілька днів до наступного тренування – просто дай регенеративним механізмам організму зробити свою справу та обмежся звичайним кремом для рук.


Що робити, якщо шкіра пошкоджена під час тренування?

Якщо йти додому після першого садна – не твій випадок, то існує спосіб водночас подбати про шкіру та продовжити тренування. Що для цього потрібно:


 1. Мати власний набір для догляду за шкірою. Він може включати: кусачки та пилку для нігтів, манікюрні ножиці, тейп (може також бути у залі), лейкопластир, антисептик, СlimbOn/Neosporin або власний засіб для шкіри.

 2. Відріж 12-15 см тейпу. Відклади його в сторону та переконайся, що він залишиться чистим і до нього нічого не прилипне.

 3. Зріж зайву шкіру навколо рани, якомога ближче до її поверхні.

 4. Рясно нанеси засіб для догляду за поверхнею шкіри або СlimbOn/Neosporin на більш серйозні порізи та садна.

 5. Візьми лейкопластир і наклади його на рану разом із засобом.

 6. Візьми тейп і починай обмотувати його навколо пальця та пластиру у формі літери Х, але не надто туго. Можна до половини зігнути палець у процесі, щоб перевірити, наскільки туго пов’язаний тейп (якщо поріз глибокий і ти більше не плануєш лазити, цей пункт можна пропустити).

 7. Тримай рану чистою та замотаною, поки не повернешся додому. Залежно від ступеня тяжкості, нанесіть засіб повторно та не щільно замотай на ніч – для швидкого загоєння рана має дихати.


За матеріалами:57 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page