top of page
  • Фото автораSPACE

Пиво і скелелазіння

Пиво – третій за популярністю напій у світі після води та чаю. Так, кава лише на четвертому місці. Деякі скелелази полюбляють добре прохолодне пиво після спекотного дня на розпечених скелях. Інші хвилюються, що саме це обмежить їх фізичний розвиток. То хто ж має рацію?


Деякі дослідження спортивної медицини публікували висновки про те, що пиво є хорошим відновлюючим напоєм. Це, безсумнівно, здається аж занадто добре, щоб бути правдою. Ми переконались, що шість банок пива сприяють лише побудові планів (не питайте як саме), але аж ніяк не допомагають в їх реалізації наступного дня. Втім, декілька кухлів пива дійсно не зашкодять (а ще на банках пива можна відтискатись). Але як саме пиво впливає на процес відновлення?


Відновлення м'язів і тканин

За словами доктора Метью Барнса, провідного дослідника алкоголю та його впливу на відновлення після фізичних навантажень з Університету Массі в Новій Зеландії, алкоголь негативно впливає на здатність вашого організму засвоювати вуглеводи та синтезувати білок у м’язах, що, власне, і є відновленням та нарощуванням м'язів.


У дослідженні, опублікованому в лютому 2014-го року в медичному дослідницькому журналі, міститься висновок, що якщо після тренування вживався алкоголь у поєднанні з білком або вуглеводами, ріст м’язів сповільнився в порівнянні з прийомом в їжу лише білка або вуглеводів без алкоголю.


Має значення кількість

Доктор Барнс припускає, що приблизно 0,5 грама алкоголю на кожен кілограм ваги тіла людини можна випити протягом вечора і це не вплине на відновлення. Це дорівнює приблизно 2,5 "напою" для скелелаза вагою 70 кг. "Напоєм" визначається концентрація чистого спирту 14 мл. Людською мовою, 1 напій означає приблизно наступне:


• 50 мл горілки або ін.міцних напоїв (вміст алкоголю 40%)

• 500 мл пива (вміст алкоголю 4,2%)

• 150 мл вина (вміст алкоголю 12%)

• 220 г солодового лікеру (вмістом алкоголю 7%)


Дослідження Барнса також показують, що споживання білків та вуглеводів перед вживанням алкоголю дає вашому організму час засвоїти поживні речовини та розпочати процес відновлення ще до того, як алкоголь загальмує його.


Негативний вплив пива на організм пов'язується саме із вмістом у ньому алкоголю. Проте, крім спирту, пиво містить ще чимало інших речовин. Головним серед них, як це не банально, є вода – 90% напою, та вуглеводи – 30-40 г. А також, від чверті до половини добової норми вітамінів B2, B6, фолієвої ти нікотинової кислоти, калію, магнію, кальцію, а також кремнію – головного компоненту для синтезу колагену в організмі. Такий склад дійсно наближує пиво до найліпших спортивних напоїв. Щоправда, задля ефекту випити доведеться дещо більше – не менше 1 л.


Висновок

Шкода від пива прямопропорційна його користі. Помірна кількість пива позитивно впливає на електролітний баланс, але на повне відновлення впливає більш негативно порівняно з повною відмовою від алкоголю. Це означає, що після тренування пиво тобі не допоможе відновитися, але і не зашкодить також. Посприяти відновленню можна, з’ївши вечерю багату на вуглеводи або білок до того, як випити одне-два пива. Випивай принаймні склянку води (220 мл) після кожного “підходу” до будь-якого алкогольного напою, щоб запобігти зневодненню та пришвидшити метаболізм. Обмеж себе кількістю спиртного, що відповідає масі твого тіла. Для підрахунку скористайся наведеними вище цифрами. Проте, якщо назавтра маєш день відпочинку, то можеш дозволити собі трішечки більше.


43 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page