top of page
  • Фото автораSPACE

Інтервʼю з Олександром Педаном. Про фестивалі

SPACE: Чи сподобалось тобі лазити в такому форматі? Чим це цікавіше за звичайне тренування?


Олександр: Так, звісно. Є декілька складових:

- Ти можеш побачити свій прогрес та зрозуміти свій рівень.

- На змаганні ти стараєшся більше ніж на тренуванні, тому ти йдеш на межі, чи навіть трошки вище.

- Навколо люди й ти включаєшся! Це - про класний здоровий спортивний азарт.

- Ти можеш побачити різних людей. Можливо, ви займаєтесь вже рік в одному залі але кожен у свій час і не перетинаєтесь. А на фесті можете познайомитись

SPACE: Чи комфортно тобі змагатись з професійними атлетами?


Олександр: А ні в SPACE, а ні в boulder space я не відчув тиску. Все так зроблено, що ти можеш лазити за своїм бажанням. Це - не професійні змагання, де тебе відсіяли, і ти сидиш і дивишся. Все побудовано так, що скелелази будь-якого рівня, навіть починаючі, знайдуть собі кайф. Власне саме це і є відмінність від професійного спорту до якого я, наприклад, не дотягую точно.

SPACE: Чи мотивує тебе до боротьби, лазіння разом з клаймберами твого рівня та більш досвідченими?


Олександр: Це класно! Ти за ними тягнешся, починаєш піддивлятись за їхньою технікою. Цікаво побачити, як ті самі блочки, які ти ліз, лізуть інші люди. Бо у кожного є свої сильні сторони і в кожного маршруту є кілька варіантів пролазу. Ми інколи так захоплюємось - що зробивши рух одним способом, потім пробуєш інші варіанти, щоб порівняти як тобі легше, а як важче.


SPACE: Чи потрібна, на твою думку, спеціальна підготовка щоб прийняти участь у фестивалі?


Олександр: Я вже сказав - взагалі ні! Є блочкі від дитячих до професійних. Враховуючи розмір залу і те, що під фестиваль окремо накручують маршрути, - точно є для всіх можливість полазити. І це реально в кайф!

Це не важче ніж на тренуванні, тебе ніхто не напрягає, і взагалі навпаки: для фестивалю рутсетери вигадують щось не буденне, їм теж цікаво накрутити щось фестивальне.


SPACE: Чи плануєш ще приймати участь у фестивалях?

Олександр: 100%! Планую брати участь у фестивалях, лазити та підтримувати. Я від цього кайфую! І намагаюсь довести що скелелазіння - це для всіх! Це - спорт в задоволення, який може повністю замінити тренажерну залу, яка для мене, наприклад, є нудною. Працює все тіло - руки, ноги, корпус і мозок, зокрема, теж.

А на дитячі фести планую привести сина, щоб він теж брав участь.

45 переглядів

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page