top of page
  • Фото автораSPACE

Як лазити у таку спеку?

Під час лазіння в жарку погоду організм перегрівається та існує ризик отримати тепловий удар.


Тепловий удар – це коли тіло досягає температури 39,4°С або вище через вплив зовнішньої високої температури.


Найчастіше це відбувається через високу вологість повітря, а також у закритих приміщеннях.


Основна причина теплового удару – це нездатність тіла тривалий час охолодитися. Під час такого стану температура тіла зростає, прискорюється серцебиття, зневоднюється організм, з'являється головний біль, судоми в ногах і втрата свідомості.


Нижче, до твоєї уваги, 5 порад як уберегти себе від теплового удару на тренуванні.


1. Ніколи не тренуйся під прямими сонячними променями (або не лазь на сонячній стороні скель), коли сонце найбільш активне.


На скелях на сонячній стороні слід тренуватися зранку - о 07:00-09:00 годині, або ввечері після 19:00, але точно не під палючим сонцем опівдні.


Перегрітися за таких умов найлегше. Якщо вже дуже кортить полазити влітку в самісіньке пекло, то знайди затінене місце для відпочинку, достатньо відпочивай між підходами та пий достатньо води.


Пам'ятай, що скеля акумулює тепло, і під час пролазу ти знаходишся між двох вогнів у прямому сенсі. Відповідно, перегріватися і втрачати вологу ти будеш швидше.


2. Тренуйся у відповідному одязі.


Це має бути технологічний спортивний одяг, який гарно провітрюється та не створює перешкод рухам та циркуляції повітря.


Голову краще захистити кепкою, банданою або баффом. Мочити головний убір не раджу – вода швидко нагрівається та лише перешкоджає циркуляції повітря. Бандана чи бафф також стане у нагоді щоб витирати піт з обличчя.


Деякі місця нашого тіла схильні більше накопичувати вологу, наприклад: пахви, пах, поперек, ступні. В одязі, який ти обираєш для лазіння, ці місця мають добре провітрюватися, не повинно бути грубих швів, зайвих складок чи ущільнень. Скельники використовуй лише для лазіння, даючи їм провітритися та просохнути. Це збереже тебе від подразнень, натертостей та прілості.


3. Пий достатньо рідини.


Гідратація під час тренувань влітку потребує особливої уваги.


За 30 хв до тренування випий 200 мл води, а на тренуваннях вживай воду з електролітами або ізотонічні напої. В середньому, на годину тренування потрібно вживати не менше ніж 200 мл води.


Детальніше про гідратацію ми писали тут.


4. У найбільш спекотні дні плануй виїзди на скелі з урахуванням їхнього розташування, затіненості тощо.


Найкраще підійдуть ті, які знаходяться з північної сторони, затінені деревами або скелями, щілини, гроти тощо. І як у випадку з тренуванням у приміщенні, подбай про достатню кількість рідини на весь час виїзду.


За можливості обирай “мокрі” локації з водоймою поруч, як, наприклад, Буцький каньон або Коростишів, а також гарячий літній сезон – це топовий час пробувати себе у дисципліні deep water solo.


5. Допоможи організму відновитися після тренувань.


Прийми прохолодний душ, скупайся у водоймі, якщо така є поруч.


Холодна вода природно знижує температуру тіла, а також втамовує больові відчуття у м'язах і зменшує набряки.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page