top of page
  • Фото автораSPACE

Здоров'я та медичні поради: травми пальців на фінгерборді

Питання: під час висів на фінгерборді вказівним та безіменним пальцями обох рук я відчув легкий хрускіт та різкий біль. Минуло вже чотири тижні, а воно все ще болить. При цьому я не маю особливих проблем зі стисканням чогось або хватом зачіпок, але час від часу відчуваю різкий біль у зап'ястку. Найчастіше це трапляється тоді, коли існує опір безіменному пальцю – коли чіпляюсь або тисну на щось.


Відповідь: травма на фінгерборді означає розчарування. Адже при цьому ти не намагався зайняти місце на п'єдесталі, не підкорював легендарні маршрути, з цього, так би мовити, доброї байки не вийде. Однак, тренування підвищує твої шанси потрапити саме туди, куди мрієш.


Для початку спробуй “тест доктора Джей”: тримай долоню перед собою в розкритому положенні, по черзі згинай кожен палець, з зусиллям впираючи його в долоню, решту пальців тримай рівно (уяви, ніби ти по черзі тримаєшся кожним пальцем за монокишеню). Б’юсь об заклад, ти здригнешся, коли згинатимеш мізинець або середній палець…


Якщо був би вибір, як саме травмуватися, то це найкращий варіант, тому що ти, ймовірно, зможеш продовжувати лазити далі.


Одне можна сказати точно: біль у зап’ястку – це неврологічний викрут і майже напевно походить або з долоні, або від передпліччя. У долоні ймовірним джерелом може бути четвертий поперековий, третій долонний міжкістковий м’яз або згинач мізинця. Біль також може виникати внаслідок невеликого розриву сухожиль у нижній частині передпліччя.


Знову ж таки, добра новина в тому, що ти, певно, зможеш доволі комфортно лазити й далі, якщо не будеш використовувати мізинець і середній пальці окремо від безіменного (наприклад, якщо треба закласти середній та безіменний в кишеню під два пальці – просто зігни мізинець в долоню).


Для встановлення діагнозу та якомога швидшого одужання звернись до лікаря.
7 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page